pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| envelluto envellutes envelluta envellutem envelluteu envelluten | envellutava envellutaves envellutava envellutàvem envellutàveu envellutaven | envellutí envellutares envellutà envellutàrem envellutàreu envellutaren | envellutaré envellutaràs envellutarà envellutarem envellutareu envellutaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| envellutaria envellutaries envellutaria envellutaríem envellutaríeu envellutarien | envelluti envellutis envelluti envellutem envelluteu envellutin | envellutés envellutessis envellutés envellutéssim envellutéssiu envellutessin | envelluta envelluti envellutem envelluteu envellutin | ||
| Infinitiu | envellutar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | envellutant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana