pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entrenyoro entrenyores entrenyora entrenyorem entrenyoreu entrenyoren | entrenyorava entrenyoraves entrenyorava entrenyoràvem entrenyoràveu entrenyoraven | entrenyorí entrenyorares entrenyorà entrenyoràrem entrenyoràreu entrenyoraren | entrenyoraré entrenyoraràs entrenyorarà entrenyorarem entrenyorareu entrenyoraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entrenyoraria entrenyoraries entrenyoraria entrenyoraríem entrenyoraríeu entrenyorarien | entrenyori entrenyoris entrenyori entrenyorem entrenyoreu entrenyorin | entrenyorés entrenyoressis entrenyorés entrenyoréssim entrenyoréssiu entrenyoressin | entrenyora entrenyori entrenyorem entrenyoreu entrenyorin | ||
| Infinitiu | entrenyorar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entrenyorant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana