transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entrenyello entrenyelles entrenyella entrenyellem entrenyelleu entrenyellen | entrenyellava entrenyellaves entrenyellava entrenyellàvem entrenyellàveu entrenyellaven | entrenyellí entrenyellares entrenyellà entrenyellàrem entrenyellàreu entrenyellaren | entrenyellaré entrenyellaràs entrenyellarà entrenyellarem entrenyellareu entrenyellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entrenyellaria entrenyellaries entrenyellaria entrenyellaríem entrenyellaríeu entrenyellarien | entrenyelli entrenyellis entrenyelli entrenyellem entrenyelleu entrenyellin | entrenyellés entrenyellessis entrenyellés entrenyelléssim entrenyelléssiu entrenyellessin | entrenyella entrenyelli entrenyellem entrenyelleu entrenyellin | ||
| Infinitiu | entrenyellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entrenyellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana