pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entregiro entregires entregira entregirem entregireu entregiren | entregirava entregiraves entregirava entregiràvem entregiràveu entregiraven | entregirí entregirares entregirà entregiràrem entregiràreu entregiraren | entregiraré entregiraràs entregirarà entregirarem entregirareu entregiraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entregiraria entregiraries entregiraria entregiraríem entregiraríeu entregirarien | entregiri entregiris entregiri entregirem entregireu entregirin | entregirés entregiressis entregirés entregiréssim entregiréssiu entregiressin | entregira entregiri entregirem entregireu entregirin | ||
| Infinitiu | entregirar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entregirant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana