pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entosso entosses entossa entossem entosseu entossen | entossava entossaves entossava entossàvem entossàveu entossaven | entossí entossares entossà entossàrem entossàreu entossaren | entossaré entossaràs entossarà entossarem entossareu entossaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entossaria entossaries entossaria entossaríem entossaríeu entossarien | entossi entossis entossi entossem entosseu entossin | entossés entossessis entossés entosséssim entosséssiu entossessin | entossa entossi entossem entosseu entossin | ||
| Infinitiu | entossar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entossant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana