pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entonyino entonyines entonyina entonyinem entonyineu entonyinen | entonyinava entonyinaves entonyinava entonyinàvem entonyinàveu entonyinaven | entonyiní entonyinares entonyinà entonyinàrem entonyinàreu entonyinaren | entonyinaré entonyinaràs entonyinarà entonyinarem entonyinareu entonyinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entonyinaria entonyinaries entonyinaria entonyinaríem entonyinaríeu entonyinarien | entonyini entonyinis entonyini entonyinem entonyineu entonyinin | entonyinés entonyinessis entonyinés entonyinéssim entonyinéssiu entonyinessin | entonyina entonyini entonyinem entonyineu entonyinin | ||
| Infinitiu | entonyinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entonyinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar