pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entesto entestes entesta entestem entesteu entesten | entestava entestaves entestava entestàvem entestàveu entestaven | entestí entestares entestà entestàrem entestàreu entestaren | entestaré entestaràs entestarà entestarem entestareu entestaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entestaria entestaries entestaria entestaríem entestaríeu entestarien | entesti entestis entesti entestem entesteu entestin | entestés entestessis entestés entestéssim entestéssiu entestessin | entesta entesti entestem entesteu entestin | ||
| Infinitiu | entestar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entestant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana