pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entebeeixo entebeeixes entebeeix entebeïm entebeïu entebeeixen | entebeïa entebeïes entebeïa entebeíem entebeíeu entebeïen | entebeí entebeïres entebeí entebeírem entebeíreu entebeïren | entebeiré entebeiràs entebeirà entebeirem entebeireu entebeiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entebeiria entebeiries entebeiria entebeiríem entebeiríeu entebeirien | entebeeixi entebeeixis entebeeixi entebeïm entebeïu entebeeixin | entebeís entebeïssis entebeís entebeíssim entebeíssiu entebeïssin | entebeeix entebeeixi entebeïm entebeïu entebeeixin | ||
| Infinitiu | entebeir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entebeint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana