transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entaferro entaferres entaferra entaferrem entaferreu entaferren | entaferrava entaferraves entaferrava entaferràvem entaferràveu entaferraven | entaferrí entaferrares entaferrà entaferràrem entaferràreu entaferraren | entaferraré entaferraràs entaferrarà entaferrarem entaferrareu entaferraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entaferraria entaferraries entaferraria entaferraríem entaferraríeu entaferrarien | entaferri entaferris entaferri entaferrem entaferreu entaferrin | entaferrés entaferressis entaferrés entaferréssim entaferréssiu entaferressin | entaferra entaferri entaferrem entaferreu entaferrin | ||
| Infinitiu | entaferrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entaferrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana