pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensulsio ensulsies ensulsia ensulsiem ensulsieu ensulsien | ensulsiava ensulsiaves ensulsiava ensulsiàvem ensulsiàveu ensulsiaven | ensulsií ensulsiares ensulsià ensulsiàrem ensulsiàreu ensulsiaren | ensulsiaré ensulsiaràs ensulsiarà ensulsiarem ensulsiareu ensulsiaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensulsiaria ensulsiaries ensulsiaria ensulsiaríem ensulsiaríeu ensulsiarien | ensulsiï ensulsiïs ensulsiï ensulsiem ensulsieu ensulsiïn | ensulsiés ensulsiessis ensulsiés ensulsiéssim ensulsiéssiu ensulsiessin | ensulsia ensulsiï ensulsiem ensulsieu ensulsiïn | ||
| Infinitiu | ensulsiar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensulsiant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana