transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensarrono ensarrones ensarrona ensarronem ensarroneu ensarronen | ensarronava ensarronaves ensarronava ensarronàvem ensarronàveu ensarronaven | ensarroní ensarronares ensarronà ensarronàrem ensarronàreu ensarronaren | ensarronaré ensarronaràs ensarronarà ensarronarem ensarronareu ensarronaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensarronaria ensarronaries ensarronaria ensarronaríem ensarronaríeu ensarronarien | ensarroni ensarronis ensarroni ensarronem ensarroneu ensarronin | ensarronés ensarronessis ensarronés ensarronéssim ensarronéssiu ensarronessin | ensarrona ensarroni ensarronem ensarroneu ensarronin | ||
| Infinitiu | ensarronar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensarronant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana