pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enriallo enrialles enrialla enriallem enrialleu enriallen | enriallava enriallaves enriallava enriallàvem enriallàveu enriallaven | enriallí enriallares enriallà enriallàrem enriallàreu enriallaren | enriallaré enriallaràs enriallarà enriallarem enriallareu enriallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enriallaria enriallaries enriallaria enriallaríem enriallaríeu enriallarien | enrialli enriallis enrialli enriallem enrialleu enriallin | enriallés enriallessis enriallés enrialléssim enrialléssiu enriallessin | enrialla enrialli enriallem enrialleu enriallin | ||
| Infinitiu | enriallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enriallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana