transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enredolto enredoltes enredolta enredoltem enredolteu enredolten | enredoltava enredoltaves enredoltava enredoltàvem enredoltàveu enredoltaven | enredoltí enredoltares enredoltà enredoltàrem enredoltàreu enredoltaren | enredoltaré enredoltaràs enredoltarà enredoltarem enredoltareu enredoltaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enredoltaria enredoltaries enredoltaria enredoltaríem enredoltaríeu enredoltarien | enredolti enredoltis enredolti enredoltem enredolteu enredoltin | enredoltés enredoltessis enredoltés enredoltéssim enredoltéssiu enredoltessin | enredolta enredolti enredoltem enredolteu enredoltin | ||
| Infinitiu | enredoltar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enredoltant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana