transitiu
Indicatiu | |||||
---|---|---|---|---|---|
Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
enlluenteixo enlluenteixes enlluenteix enlluentim enlluentiu enlluenteixen | enlluentia enlluenties enlluentia enlluentíem enlluentíeu enlluentien | enlluentí enlluentires enlluentí enlluentírem enlluentíreu enlluentiren | enlluentiré enlluentiràs enlluentirà enlluentirem enlluentireu enlluentiran | ||
Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
Present | Pretèrit imperfet | ||||
enlluentiria enlluentiries enlluentiria enlluentiríem enlluentiríeu enlluentirien | enlluenteixi enlluenteixis enlluenteixi enlluentim enlluentiu enlluenteixin | enlluentís enlluentissis enlluentís enlluentíssim enlluentíssiu enlluentissin | enlluenteix enlluenteixi enlluentim enlluentiu enlluenteixin |
Infinitiu | enlluentir | ||||
---|---|---|---|---|---|
Gerundi | enlluentint | ||||
Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana