transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enlluento enlluentes enlluenta enlluentem enlluenteu enlluenten | enlluentava enlluentaves enlluentava enlluentàvem enlluentàveu enlluentaven | enlluentí enlluentares enlluentà enlluentàrem enlluentàreu enlluentaren | enlluentaré enlluentaràs enlluentarà enlluentarem enlluentareu enlluentaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enlluentaria enlluentaries enlluentaria enlluentaríem enlluentaríeu enlluentarien | enlluenti enlluentis enlluenti enlluentem enlluenteu enlluentin | enlluentés enlluentessis enlluentés enlluentéssim enlluentéssiu enlluentessin | enlluenta enlluenti enlluentem enlluenteu enlluentin | ||
| Infinitiu | enlluentar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enlluentant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana