pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enlleganyo enlleganyes enlleganya enlleganyem enlleganyeu enlleganyen | enlleganyava enlleganyaves enlleganyava enlleganyàvem enlleganyàveu enlleganyaven | enlleganyí enlleganyares enlleganyà enlleganyàrem enlleganyàreu enlleganyaren | enlleganyaré enlleganyaràs enlleganyarà enlleganyarem enlleganyareu enlleganyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enlleganyaria enlleganyaries enlleganyaria enlleganyaríem enlleganyaríeu enlleganyarien | enlleganyi enlleganyis enlleganyi enlleganyem enlleganyeu enlleganyin | enlleganyés enlleganyessis enlleganyés enlleganyéssim enlleganyéssiu enlleganyessin | enlleganya enlleganyi enlleganyem enlleganyeu enlleganyin | ||
| Infinitiu | enlleganyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enlleganyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana