pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enllagrimo enllagrimes enllagrima enllagrimem enllagrimeu enllagrimen | enllagrimava enllagrimaves enllagrimava enllagrimàvem enllagrimàveu enllagrimaven | enllagrimí enllagrimares enllagrimà enllagrimàrem enllagrimàreu enllagrimaren | enllagrimaré enllagrimaràs enllagrimarà enllagrimarem enllagrimareu enllagrimaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enllagrimaria enllagrimaries enllagrimaria enllagrimaríem enllagrimaríeu enllagrimarien | enllagrimi enllagrimis enllagrimi enllagrimem enllagrimeu enllagrimin | enllagrimés enllagrimessis enllagrimés enllagriméssim enllagriméssiu enllagrimessin | enllagrima enllagrimi enllagrimem enllagrimeu enllagrimin | ||
| Infinitiu | enllagrimar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enllagrimant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana