pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enherbo enherbes enherba enherbem enherbeu enherben | enherbava enherbaves enherbava enherbàvem enherbàveu enherbaven | enherbí enherbares enherbà enherbàrem enherbàreu enherbaren | enherbaré enherbaràs enherbarà enherbarem enherbareu enherbaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enherbaria enherbaries enherbaria enherbaríem enherbaríeu enherbarien | enherbi enherbis enherbi enherbem enherbeu enherbin | enherbés enherbessis enherbés enherbéssim enherbéssiu enherbessin | enherba enherbi enherbem enherbeu enherbin | ||
| Infinitiu | enherbar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enherbant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : enherbament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana