transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enguanto enguantes enguanta enguantem enguanteu enguanten | enguantava enguantaves enguantava enguantàvem enguantàveu enguantaven | enguantí enguantares enguantà enguantàrem enguantàreu enguantaren | enguantaré enguantaràs enguantarà enguantarem enguantareu enguantaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enguantaria enguantaries enguantaria enguantaríem enguantaríeu enguantarien | enguanti enguantis enguanti enguantem enguanteu enguantin | enguantés enguantessis enguantés enguantéssim enguantéssiu enguantessin | enguanta enguanti enguantem enguanteu enguantin | ||
| Infinitiu | enguantar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enguantant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana