transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engualdrapo engualdrapes engualdrapa engualdrapem engualdrapeu engualdrapen | engualdrapava engualdrapaves engualdrapava engualdrapàvem engualdrapàveu engualdrapaven | engualdrapí engualdrapares engualdrapà engualdrapàrem engualdrapàreu engualdraparen | engualdraparé engualdraparàs engualdraparà engualdraparem engualdrapareu engualdraparan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engualdraparia engualdraparies engualdraparia engualdraparíem engualdraparíeu engualdraparien | engualdrapi engualdrapis engualdrapi engualdrapem engualdrapeu engualdrapin | engualdrapés engualdrapessis engualdrapés engualdrapéssim engualdrapéssiu engualdrapessin | engualdrapa engualdrapi engualdrapem engualdrapeu engualdrapin | ||
| Infinitiu | engualdrapar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engualdrapant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana