transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engruno engrunes engruna engrunem engruneu engrunen | engrunava engrunaves engrunava engrunàvem engrunàveu engrunaven | engruní engrunares engrunà engrunàrem engrunàreu engrunaren | engrunaré engrunaràs engrunarà engrunarem engrunareu engrunaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engrunaria engrunaries engrunaria engrunaríem engrunaríeu engrunarien | engruni engrunis engruni engrunem engruneu engrunin | engrunés engrunessis engrunés engrunéssim engrunéssiu engrunessin | engruna engruni engrunem engruneu engrunin | ||
| Infinitiu | engrunar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engrunant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana