transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engarlando engarlandes engarlanda engarlandem engarlandeu engarlanden | engarlandava engarlandaves engarlandava engarlandàvem engarlandàveu engarlandaven | engarlandí engarlandares engarlandà engarlandàrem engarlandàreu engarlandaren | engarlandaré engarlandaràs engarlandarà engarlandarem engarlandareu engarlandaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engarlandaria engarlandaries engarlandaria engarlandaríem engarlandaríeu engarlandarien | engarlandi engarlandis engarlandi engarlandem engarlandeu engarlandin | engarlandés engarlandessis engarlandés engarlandéssim engarlandéssiu engarlandessin | engarlanda engarlandi engarlandem engarlandeu engarlandin | ||
| Infinitiu | engarlandar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engarlandant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana