transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enformo enformes enforma enformem enformeu enformen | enformava enformaves enformava enformàvem enformàveu enformaven | enformí enformares enformà enformàrem enformàreu enformaren | enformaré enformaràs enformarà enformarem enformareu enformaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enformaria enformaries enformaria enformaríem enformaríeu enformarien | enformi enformis enformi enformem enformeu enformin | enformés enformessis enformés enforméssim enforméssiu enformessin | enforma enformi enformem enformeu enformin | ||
| Infinitiu | enformar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enformant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana