pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfolleixo enfolleixes enfolleix enfollim enfolliu enfolleixen | enfollia enfollies enfollia enfollíem enfollíeu enfollien | enfollí enfollires enfollí enfollírem enfollíreu enfolliren | enfolliré enfolliràs enfollirà enfollirem enfollireu enfolliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfolliria enfolliries enfolliria enfolliríem enfolliríeu enfollirien | enfolleixi enfolleixis enfolleixi enfollim enfolliu enfolleixin | enfollís enfollissis enfollís enfollíssim enfollíssiu enfollissin | enfolleix enfolleixi enfollim enfolliu enfolleixin | ||
| Infinitiu | enfollir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfollint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana