transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfardello enfardelles enfardella enfardellem enfardelleu enfardellen | enfardellava enfardellaves enfardellava enfardellàvem enfardellàveu enfardellaven | enfardellí enfardellares enfardellà enfardellàrem enfardellàreu enfardellaren | enfardellaré enfardellaràs enfardellarà enfardellarem enfardellareu enfardellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfardellaria enfardellaries enfardellaria enfardellaríem enfardellaríeu enfardellarien | enfardelli enfardellis enfardelli enfardellem enfardelleu enfardellin | enfardellés enfardellessis enfardellés enfardelléssim enfardelléssiu enfardellessin | enfardella enfardelli enfardellem enfardelleu enfardellin | ||
| Infinitiu | enfardellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfardellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : enfardellament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana