transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| endomasso endomasses endomassa endomassem endomasseu endomassen | endomassava endomassaves endomassava endomassàvem endomassàveu endomassaven | endomassí endomassares endomassà endomassàrem endomassàreu endomassaren | endomassaré endomassaràs endomassarà endomassarem endomassareu endomassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| endomassaria endomassaries endomassaria endomassaríem endomassaríeu endomassarien | endomassi endomassis endomassi endomassem endomasseu endomassin | endomassés endomassessis endomassés endomasséssim endomasséssiu endomassessin | endomassa endomassi endomassem endomasseu endomassin | ||
| Infinitiu | endomassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | endomassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana