pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| endarrerio endarreries endarreria endarreriem endarrerieu endarrerien | endarreriava endarreriaves endarreriava endarreriàvem endarreriàveu endarreriaven | endarrerií endarreriares endarrerià endarreriàrem endarreriàreu endarreriaren | endarreriaré endarreriaràs endarreriarà endarreriarem endarreriareu endarreriaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| endarreriaria endarreriaries endarreriaria endarreriaríem endarreriaríeu endarreriarien | endarrerii endarreriis endarrerii endarreriem endarrerieu endarreriin | endarreriés endarreriessis endarreriés endarreriéssim endarreriéssiu endarreriessin | endarreria endarrerii endarreriem endarrerieu endarreriin | ||
| Infinitiu | endarreriar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | endarreriant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana