transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encrostisso encrostisses encrostissa encrostissem encrostisseu encrostissen | encrostissava encrostissaves encrostissava encrostissàvem encrostissàveu encrostissaven | encrostissí encrostissares encrostissà encrostissàrem encrostissàreu encrostissaren | encrostissaré encrostissaràs encrostissarà encrostissarem encrostissareu encrostissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encrostissaria encrostissaries encrostissaria encrostissaríem encrostissaríeu encrostissarien | encrostissi encrostissis encrostissi encrostissem encrostisseu encrostissin | encrostissés encrostissessis encrostissés encrostisséssim encrostisséssiu encrostissessin | encrostissa encrostissi encrostissem encrostisseu encrostissin | ||
| Infinitiu | encrostissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encrostissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana