transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encreuello encreuelles encreuella encreuellem encreuelleu encreuellen | encreuellava encreuellaves encreuellava encreuellàvem encreuellàveu encreuellaven | encreuellí encreuellares encreuellà encreuellàrem encreuellàreu encreuellaren | encreuellaré encreuellaràs encreuellarà encreuellarem encreuellareu encreuellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encreuellaria encreuellaries encreuellaria encreuellaríem encreuellaríeu encreuellarien | encreuelli encreuellis encreuelli encreuellem encreuelleu encreuellin | encreuellés encreuellessis encreuellés encreuelléssim encreuelléssiu encreuellessin | encreuella encreuelli encreuellem encreuelleu encreuellin | ||
| Infinitiu | encreuellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encreuellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana