transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encofino encofines encofina encofinem encofineu encofinen | encofinava encofinaves encofinava encofinàvem encofinàveu encofinaven | encofiní encofinares encofinà encofinàrem encofinàreu encofinaren | encofinaré encofinaràs encofinarà encofinarem encofinareu encofinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encofinaria encofinaries encofinaria encofinaríem encofinaríeu encofinarien | encofini encofinis encofini encofinem encofineu encofinin | encofinés encofinessis encofinés encofinéssim encofinéssiu encofinessin | encofina encofini encofinem encofineu encofinin | ||
| Infinitiu | encofinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encofinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana