transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enclavillo enclavilles enclavilla enclavillem enclavilleu enclavillen | enclavillava enclavillaves enclavillava enclavillàvem enclavillàveu enclavillaven | enclavillí enclavillares enclavillà enclavillàrem enclavillàreu enclavillaren | enclavillaré enclavillaràs enclavillarà enclavillarem enclavillareu enclavillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enclavillaria enclavillaries enclavillaria enclavillaríem enclavillaríeu enclavillarien | enclavilli enclavillis enclavilli enclavillem enclavilleu enclavillin | enclavillés enclavillessis enclavillés enclavilléssim enclavilléssiu enclavillessin | enclavilla enclavilli enclavillem enclavilleu enclavillin | ||
| Infinitiu | enclavillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enclavillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana