pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encinglo encingles encingla encinglem encingleu encinglen | encinglava encinglaves encinglava encinglàvem encinglàveu encinglaven | encinglí encinglares encinglà encinglàrem encinglàreu encinglaren | encinglaré encinglaràs encinglarà encinglarem encinglareu encinglaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encinglaria encinglaries encinglaria encinglaríem encinglaríeu encinglarien | encingli encinglis encingli encinglem encingleu encinglin | encinglés encinglessis encinglés encingléssim encingléssiu encinglessin | encingla encingli encinglem encingleu encinglin | ||
| Infinitiu | encinglar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encinglant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana