transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encerrello encerrelles encerrella encerrellem encerrelleu encerrellen | encerrellava encerrellaves encerrellava encerrellàvem encerrellàveu encerrellaven | encerrellí encerrellares encerrellà encerrellàrem encerrellàreu encerrellaren | encerrellaré encerrellaràs encerrellarà encerrellarem encerrellareu encerrellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encerrellaria encerrellaries encerrellaria encerrellaríem encerrellaríeu encerrellarien | encerrelli encerrellis encerrelli encerrellem encerrelleu encerrellin | encerrellés encerrellessis encerrellés encerrelléssim encerrelléssiu encerrellessin | encerrella encerrelli encerrellem encerrelleu encerrellin | ||
| Infinitiu | encerrellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encerrellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana