transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encendroso encendroses encendrosa encendrosem encendroseu encendrosen | encendrosava encendrosaves encendrosava encendrosàvem encendrosàveu encendrosaven | encendrosí encendrosares encendrosà encendrosàrem encendrosàreu encendrosaren | encendrosaré encendrosaràs encendrosarà encendrosarem encendrosareu encendrosaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encendrosaria encendrosaries encendrosaria encendrosaríem encendrosaríeu encendrosarien | encendrosi encendrosis encendrosi encendrosem encendroseu encendrosin | encendrosés encendrosessis encendrosés encendroséssim encendroséssiu encendrosessin | encendrosa encendrosi encendrosem encendroseu encendrosin | ||
| Infinitiu | encendrosar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encendrosant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana