transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encapso encapses encapsa encapsem encapseu encapsen | encapsava encapsaves encapsava encapsàvem encapsàveu encapsaven | encapsí encapsares encapsà encapsàrem encapsàreu encapsaren | encapsaré encapsaràs encapsarà encapsarem encapsareu encapsaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encapsaria encapsaries encapsaria encapsaríem encapsaríeu encapsarien | encapsi encapsis encapsi encapsem encapseu encapsin | encapsés encapsessis encapsés encapséssim encapséssiu encapsessin | encapsa encapsi encapsem encapseu encapsin | ||
| Infinitiu | encapsar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encapsant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana