transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encapiroto encapirotes encapirota encapirotem encapiroteu encapiroten | encapirotava encapirotaves encapirotava encapirotàvem encapirotàveu encapirotaven | encapirotí encapirotares encapirotà encapirotàrem encapirotàreu encapirotaren | encapirotaré encapirotaràs encapirotarà encapirotarem encapirotareu encapirotaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encapirotaria encapirotaries encapirotaria encapirotaríem encapirotaríeu encapirotarien | encapiroti encapirotis encapiroti encapirotem encapiroteu encapirotin | encapirotés encapirotessis encapirotés encapirotéssim encapirotéssiu encapirotessin | encapirota encapiroti encapirotem encapiroteu encapirotin | ||
| Infinitiu | encapirotar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encapirotant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana