transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encaperullo encaperulles encaperulla encaperullem encaperulleu encaperullen | encaperullava encaperullaves encaperullava encaperullàvem encaperullàveu encaperullaven | encaperullí encaperullares encaperullà encaperullàrem encaperullàreu encaperullaren | encaperullaré encaperullaràs encaperullarà encaperullarem encaperullareu encaperullaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encaperullaria encaperullaries encaperullaria encaperullaríem encaperullaríeu encaperullarien | encaperulli encaperullis encaperulli encaperullem encaperulleu encaperullin | encaperullés encaperullessis encaperullés encaperulléssim encaperulléssiu encaperullessin | encaperulla encaperulli encaperullem encaperulleu encaperullin | ||
| Infinitiu | encaperullar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encaperullant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana