pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encalmo encalmes encalma encalmem encalmeu encalmen | encalmava encalmaves encalmava encalmàvem encalmàveu encalmaven | encalmí encalmares encalmà encalmàrem encalmàreu encalmaren | encalmaré encalmaràs encalmarà encalmarem encalmareu encalmaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encalmaria encalmaries encalmaria encalmaríem encalmaríeu encalmarien | encalmi encalmis encalmi encalmem encalmeu encalmin | encalmés encalmessis encalmés encalméssim encalméssiu encalmessin | encalma encalmi encalmem encalmeu encalmin | ||
| Infinitiu | encalmar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encalmant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana