transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encalimo encalimes encalima encalimem encalimeu encalimen | encalimava encalimaves encalimava encalimàvem encalimàveu encalimaven | encalimí encalimares encalimà encalimàrem encalimàreu encalimaren | encalimaré encalimaràs encalimarà encalimarem encalimareu encalimaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encalimaria encalimaries encalimaria encalimaríem encalimaríeu encalimarien | encalimi encalimis encalimi encalimem encalimeu encalimin | encalimés encalimessis encalimés encaliméssim encaliméssiu encalimessin | encalima encalimi encalimem encalimeu encalimin | ||
| Infinitiu | encalimar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encalimant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana