transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encalcino encalcines encalcina encalcinem encalcineu encalcinen | encalcinava encalcinaves encalcinava encalcinàvem encalcinàveu encalcinaven | encalciní encalcinares encalcinà encalcinàrem encalcinàreu encalcinaren | encalcinaré encalcinaràs encalcinarà encalcinarem encalcinareu encalcinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encalcinaria encalcinaries encalcinaria encalcinaríem encalcinaríeu encalcinarien | encalcini encalcinis encalcini encalcinem encalcineu encalcinin | encalcinés encalcinessis encalcinés encalcinéssim encalcinéssiu encalcinessin | encalcina encalcini encalcinem encalcineu encalcinin | ||
| Infinitiu | encalcinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encalcinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana