transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encadastro encadastres encadastra encadastrem encadastreu encadastren | encadastrava encadastraves encadastrava encadastràvem encadastràveu encadastraven | encadastrí encadastrares encadastrà encadastràrem encadastràreu encadastraren | encadastraré encadastraràs encadastrarà encadastrarem encadastrareu encadastraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encadastraria encadastraries encadastraria encadastraríem encadastraríeu encadastrarien | encadastri encadastris encadastri encadastrem encadastreu encadastrin | encadastrés encadastressis encadastrés encadastréssim encadastréssiu encadastressin | encadastra encadastri encadastrem encadastreu encadastrin | ||
| Infinitiu | encadastrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encadastrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana