transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enasto enastes enasta enastem enasteu enasten | enastava enastaves enastava enastàvem enastàveu enastaven | enastí enastares enastà enastàrem enastàreu enastaren | enastaré enastaràs enastarà enastarem enastareu enastaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enastaria enastaries enastaria enastaríem enastaríeu enastarien | enasti enastis enasti enastem enasteu enastin | enastés enastessis enastés enastéssim enastéssiu enastessin | enasta enasti enastem enasteu enastin | ||
| Infinitiu | enastar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enastant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana