transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emulsiono emulsiones emulsiona emulsionem emulsioneu emulsionen | emulsionava emulsionaves emulsionava emulsionàvem emulsionàveu emulsionaven | emulsioní emulsionares emulsionà emulsionàrem emulsionàreu emulsionaren | emulsionaré emulsionaràs emulsionarà emulsionarem emulsionareu emulsionaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emulsionaria emulsionaries emulsionaria emulsionaríem emulsionaríeu emulsionarien | emulsioni emulsionis emulsioni emulsionem emulsioneu emulsionin | emulsionés emulsionessis emulsionés emulsionéssim emulsionéssiu emulsionessin | emulsiona emulsioni emulsionem emulsioneu emulsionin | ||
| Infinitiu | emulsionar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emulsionant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana