pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| empoltroneixo empoltroneixes empoltroneix empoltronim empoltroniu empoltroneixen | empoltronia empoltronies empoltronia empoltroníem empoltroníeu empoltronien | empoltroní empoltronires empoltroní empoltronírem empoltroníreu empoltroniren | empoltroniré empoltroniràs empoltronirà empoltronirem empoltronireu empoltroniran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| empoltroniria empoltroniries empoltroniria empoltroniríem empoltroniríeu empoltronirien | empoltroneixi empoltroneixis empoltroneixi empoltronim empoltroniu empoltroneixin | empoltronís empoltronissis empoltronís empoltroníssim empoltroníssiu empoltronissin | empoltroneix empoltroneixi empoltronim empoltroniu empoltroneixin | ||
| Infinitiu | empoltronir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | empoltronint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : empoltroniment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana