transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| empissarro empissarres empissarra empissarrem empissarreu empissarren | empissarrava empissarraves empissarrava empissarràvem empissarràveu empissarraven | empissarrí empissarrares empissarrà empissarràrem empissarràreu empissarraren | empissarraré empissarraràs empissarrarà empissarrarem empissarrareu empissarraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| empissarraria empissarraries empissarraria empissarraríem empissarraríeu empissarrarien | empissarri empissarris empissarri empissarrem empissarreu empissarrin | empissarrés empissarressis empissarrés empissarréssim empissarréssiu empissarressin | empissarra empissarri empissarrem empissarreu empissarrin | ||
| Infinitiu | empissarrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | empissarrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana