transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmotlluro emmotllures emmotllura emmotllurem emmotllureu emmotlluren | emmotllurava emmotlluraves emmotllurava emmotlluràvem emmotlluràveu emmotlluraven | emmotllurí emmotllurares emmotllurà emmotlluràrem emmotlluràreu emmotlluraren | emmotlluraré emmotlluraràs emmotllurarà emmotllurarem emmotllurareu emmotlluraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmotlluraria emmotlluraries emmotlluraria emmotlluraríem emmotlluraríeu emmotllurarien | emmotlluri emmotlluris emmotlluri emmotllurem emmotllureu emmotllurin | emmotllurés emmotlluressis emmotllurés emmotlluréssim emmotlluréssiu emmotlluressin | emmotllura emmotlluri emmotllurem emmotllureu emmotllurin | ||
| Infinitiu | emmotllurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmotllurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana