pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmorrono emmorrones emmorrona emmorronem emmorroneu emmorronen | emmorronava emmorronaves emmorronava emmorronàvem emmorronàveu emmorronaven | emmorroní emmorronares emmorronà emmorronàrem emmorronàreu emmorronaren | emmorronaré emmorronaràs emmorronarà emmorronarem emmorronareu emmorronaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmorronaria emmorronaries emmorronaria emmorronaríem emmorronaríeu emmorronarien | emmorroni emmorronis emmorroni emmorronem emmorroneu emmorronin | emmorronés emmorronessis emmorronés emmorronéssim emmorronéssiu emmorronessin | emmorrona emmorroni emmorronem emmorroneu emmorronin | ||
| Infinitiu | emmorronar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmorronant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana