transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmorrallo emmorralles emmorralla emmorrallem emmorralleu emmorrallen | emmorrallava emmorrallaves emmorrallava emmorrallàvem emmorrallàveu emmorrallaven | emmorrallí emmorrallares emmorrallà emmorrallàrem emmorrallàreu emmorrallaren | emmorrallaré emmorrallaràs emmorrallarà emmorrallarem emmorrallareu emmorrallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmorrallaria emmorrallaries emmorrallaria emmorrallaríem emmorrallaríeu emmorrallarien | emmorralli emmorrallis emmorralli emmorrallem emmorralleu emmorrallin | emmorrallés emmorrallessis emmorrallés emmorralléssim emmorralléssiu emmorrallessin | emmorralla emmorralli emmorrallem emmorralleu emmorrallin | ||
| Infinitiu | emmorrallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmorrallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana