pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmato emmates emmata emmatem emmateu emmaten | emmatava emmataves emmatava emmatàvem emmatàveu emmataven | emmatí emmatares emmatà emmatàrem emmatàreu emmataren | emmataré emmataràs emmatarà emmatarem emmatareu emmataran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmataria emmataries emmataria emmataríem emmataríeu emmatarien | emmati emmatis emmati emmatem emmateu emmatin | emmatés emmatessis emmatés emmatéssim emmatéssiu emmatessin | emmata emmati emmatem emmateu emmatin | ||
| Infinitiu | emmatar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmatant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana