pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmaluro emmalures emmalura emmalurem emmalureu emmaluren | emmalurava emmaluraves emmalurava emmaluràvem emmaluràveu emmaluraven | emmalurí emmalurares emmalurà emmaluràrem emmaluràreu emmaluraren | emmaluraré emmaluraràs emmalurarà emmalurarem emmalurareu emmaluraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmaluraria emmaluraries emmaluraria emmaluraríem emmaluraríeu emmalurarien | emmaluri emmaluris emmaluri emmalurem emmalureu emmalurin | emmalurés emmaluressis emmalurés emmaluréssim emmaluréssiu emmaluressin | emmalura emmaluri emmalurem emmalureu emmalurin | ||
| Infinitiu | emmalurar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmalurant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana